Awarie wycieraczek samochodowych

Awarie wycieraczek samochodowych
Car mechanic examining vehicle problems while working at auto repair shop.

Tylko osoba, której nie zdarzyło się jechać samochodem w deszczowy dzień z niesprawnymi wycieraczkami może powiedzieć, że wycieraczki nie są ważną częścią samochodu. Dobra widoczność to przecież podstawa bezpiecznej jazdy. Nawet najlepszy kierowca nie będzie w stanie prawidłowo zareagować, kiedy nie będzie w stanie dojrzeć, co się przed nim dzieje.

To zmotywowało nas do napisania wpisu, w którym zajmiemy się kwestią awarii wycieraczek samochodowych. Opiszemy najczęstsze awarie i podpowiemy, co można zrobić, aby uchronić się przed przynajmniej częścią z nich.

Najczęstsze awarie wycieraczek samochodowych

Awarie wycieraczek można podzielić na dwie kategorię, zużycie się części eksploatacyjnych, jakimi są pióra i awarie mechanizmu. Zacznijmy od tego drugiego typu, ponieważ sprawa jest nieco prostsza. W sytuacji, w której uszkodzi się mechanizm, niewiele można zrobić, szczególnie w przygodnym terenie i trzeba udać się do mechanika, choć w internecie można znaleźć przykłady kreatywnego „naprawiania” wycieraczek sznurkami i napędzania ich siłą mięśni pasażera.

Jeśli sprawa jest mniej poważna i tylko zużyły się pióra, to można zrobić nieco więcej. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wożenie zapasowych wycieraczek w bagażniku i wymienianie ich, kiedy tylko stare się zużyją. Nie każdy jest jednak na tyle przewidujący i wiele osób musi sobie radzić w inny sposób. Typowym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest poszukanie nowych wycieraczek w okolicznych sklepach. Często to się udaje, ponieważ pióra wycieraczek są raczej łatwo dostępne. Znajdziesz je oczywiście w każdym sklepie z częściami samochodowymi, ale również w większych marketach czy na stacjach benzynowych, choć tam ich cena jest mocno zawyżona.

Jeśli jednak i takie rozwiązanie nie jest możliwe, to możesz zastosować chałupniczą metodę i ostrym nożem lub żyletką obciąć cienki pasek gumy, w miejscu, w którym dotyka ona szyby. Warstwa świeżej gumy powinna nieco lepiej oczyszczać szybę i pozwolić dotrzeć do domu czy sklepu.

Materiał zewnętrzny

Możesz również polubić…