Artykuły przemysłowe, sprzęt przemysłowy

Oceń produkt
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Elektryczne i dość dokładne wagi sklepowe już jakiś czas temu zastąpiły zastąpiły te wielkie i analogowe, których czas najzwyczajniej w świecie przeminął. Rzecz jasna jeszcze się ich używa, choć głównie gdzieś w małych miasteczkach, czyli tam gdzie są raczej ciekawostką i po części ozdobą. Mowa tu rzecz jasna o tym jak została wykonana wskazówka i ta skala na której pracuje ta konkretna wskazówka. Natomiast w innych sklepach decyduje praktyczność, czyli wagi elektryczne dzięki, którym można bezproblemowo ważyć towary o masie dochodzącej do trzystu kilogramów.

Tego typu wagi się przydają bo są dokładne i co najistotniejsze waży się nimi szybciej. Niektóre z nich nawet komunikują się z elektroniką użytkową, czyli ze smartfonami. Podobnie jeśli chodzi o tego typu kwestie jest z dalmierzami laserowymi, bo te wszystkie sprzęty muszą zwiększać wygodę używających ich ludzi i do pewnego stopnia przyśpieszać pracę. Tę pracę przyśpieszają też różnego rodzaju sprzęty niezbędne podczas rozładunku ciężarówki z dostawą.

Gabaryty wagi elektrycznej

Nowoczesne wagi elektryczne muszą być też dostosowanymi do sprzętów takich jak wózki magazynowe, bo nimi też się wjeżdża na tego typu wagę, po to by ta podała masę towarów. Tu kluczowe znaczenie ma też i to, że wózek zazwyczaj musi się mieścić na jej podstawie i dlatego te wagi sklepowe przeznaczone do ważenia towarów o masie dwustu lub trzystu kilogramów wytwarza się tak, by na ich podstawach mieścił się dany model wózka magazynowego lub kilka rodzajów wózków.

Mowa tu dokładnie o tym, że wygodniej jest zważyć sam wózek z towarem, bo nie trzeba wtedy zdejmować towarów z danego wózka i ładować te towary na niego ponownie. Czynności tego typu nie mają sensu, bo wjechanie danym wózkiem na wagę elektryczną trwa może te trzy lub cztery sekundy. Takie podejście do kwestii związanych z ładowaniem jest istotne, bo gdy trzeba tym wózkiem przejechać kilkunastokrotnie i przetransportować do sporego auta dostawczego kilka ton towarów to lepiej ważyć każdy kurs wraz z wózkiem magazynowym, bo to przyśpiesza sam załadunek.

Trwałość elektrycznej wagi sklepowej

Elektryczna waga sklepowa na której waży się jednorazowo towar o masie dwustu lub trzystu kilogramów nie ma łatwego życia, bo raz na niej zważy się towary ważące te sto kilogramów, a innym razem dwieście i tak nawet ponad sto razy dziennie przez kilka lat. Właśnie ze względu na tego typu obciążenia eksploatacyjne wagi elektryczne do sklepów są wykonywane z galwanizowanej stali, czyli z grubszej blachy i z profili stalowych, po to by ten sprzęt nie rozpadł się i to nawet wtedy gdy wjeżdża się na daną wagę elektryczną wózkiem magazynowym i to ponad sto razy dziennie przez kilka lat.

Z tej przyczyny niektóre modele wag mają jedynie precyzyjny wyświetlacz podający wartości do tych dwóch lub trzech miejsc po przecinku. Rzecz jasna dostępne są też bardziej rozbudowane wagi tego rodzaju, które są podłączane do laptopa i do innych sprzętów elektronicznych, ale one kosztują więcej od podstawowych modeli i dlatego nie każdy chce kupować tego typu wagi elektryczne.

Prostota wykonania i przemyślany projekt

Elektryczna waga sklepowa musi być też sprzętem przemyślanym, czyli wózek sklepowy lub magazynowy, który ma malutkie kółka musi na nią wjechać i to bez większego problemu, czyli ten wjazd na część ważącą nie może być powiązany z jakimś progiem problematycznym dla wózka z niewielkimi kółkami.

Sklepy w których używa się wag tego rodzaju często wyglądają tak jak przemyślane magazyny i dlatego lepiej jeśli taka waga elektryczna jest też opcją przenośną, bo raz jest potrzebną podczas załadunku, a podczas wyładunku lepiej zabrać ją na bok, bo dodatkowe sprzęty pozostawione w przejściu tylko utrudniają przenoszenie towarów różnego typu i chyba dlatego dobrze jeśli są lekki, bo wtedy można je przestawić pod ścianę.

Ta możliwość znaczy bardzo wiele w przypadku sklepu, który funkcjonuje w byłym magazynie. Takie sklepy, czyli ich niezbyt gościnny wygląd to zaleta, jeśli handluje się materiałami budowlanymi przeznaczonymi do prac wykończeniowych.

Akumulatory żelowe

Obecnie produkowane akumulatory żelowe, które mogą nadawać się też do samochodu w znacznym stopniu różnią się od tych kwasowych. Mowa tu dokładnie o tym, że o wiele lepiej znoszą pracę cykliczną, czyli nie straszne jest dla nich to rozładowanie do zera i naładowanie do pełna w skali jednego dnia. Bardzo ważny plus tego akumulatora tkwi też w tym, że może on pracować na boku, a kwasowy musi zawsze znajdować się tak by kroki jego cel zawsze znajdowały się u góry.

W tym przypadku wiele znaczy też i to, że akumulator kwasowy jest opcją tańszą, ale też i o wiele bardziej wymagającą. Mowa tu dokładnie o tym, że w przypadku kwasowego uzupełnianie elektrolitu to norma, a w przypadku akumulatora żelowego nie ma tych uzupełnień, a jedyne co trzeba to go naładować wtedy, gdy ta czynność jest niezbędną. Jednym słowem ta uproszczona obsługa dla wielu ma kluczowe znaczenie, bo wielu szuka prostoty i to w przypadku dosłownie każdego przedmiotu użytkowego.

Istotna zaleta akumulatora żelowego

Akumulator żelowy ma w swoim wnętrzu żel, który pełni funkcję elektrolitu, a akumulator kwasowy ma w celach płyn, którego istotnym składnikiem jest kwas. Z tej przyczyny uzupełnianie elektrolitu w akumulatorze kwasowym to pewnego rodzaju ryzyko, bo jeśli oblejemy nim choćby nogawkę spodni, to stracimy część garderoby i co najistotniejsze elektrolit ten jest też niebezpiecznym dla betonowej posadzki i dla wykładziny na podłodze.

Z tych przyczyn trzeba go uzupełniać z zachowaniem ostrożności. Natomiast w przypadku akumulatorów żelowych tego typu problemy nie istnieją, czyli używa się ich zazwyczaj nieco dłużej od kwasowych i w tym tkwi ta ich kluczowa zaleta. Niestety trzeba na taki akumulator wydać też nieco więcej pieniędzy, ale  to raczej nie problem, bo to nie nadmierny wydatek i jeśli chodzi o ten całokształt kosztów to kwasowe wypadają podobnie i nie są one lepszymi od żelowych, które często montuje się w autach wyprawowych jako dodatkowe źródło niezbędnej energii elektrycznej.

Kolejne prawdy dotyczące akumulatorów żelowych

Niewielki i dość lekki akumulator żelowy może być też istotną częścią zestawu solarnego składającego się z kilku lamp, panelu fotowoltaicznego produkującego blisko pięćdziesiąt watt na godzinę i regulatora napięcia. Tego typu zestawy montuje się w altanach, a nawet w żaglówkach, po to by mieć niezbędną energię elektryczną. Ta energia jest niezbędną do naładowania telefonu w altanie, w której to nie ma innego źródła zasilania.

Tego typu zestawami zazwyczaj nie da się osiągnąć wiele, czyli zasila się nimi oświetlenie typu LED, ładuje telefony i czasami niewielki laptop. Wiele znaczy też i to, że można zakupić dwa lub trzy zestawy tego rodzaju, po to by zasilić więcej sprzętów na prąd. Dokładnie w tym samym celu można zakupić jeden zestaw z większym akumulatorem żelowym i panelem fotowoltaicznym. Zestawów tych nie można nabyć z akumulatorem kwasowym, bo jest on powszechnie uznawany za gorszy, ze względu na to, że wymagająca praca cykliczna szybko go niszczy.