gadżety do telefonu

Gadżety do telefonu

Telefonu używamy na co dzień. Nie tylko do rozmów i kontaktu w postaci wiadomości tekstowych. Dla wielu osób telefon to nie tylko narzędzie do kontaktów o różnym charakterze, ale też organizer, notatnik, przeglądarka Internetu, aparat fotograficzny i wiele innych. Jednak wielu posiadaczy telefonów, wraz z biegiem czasu zaczyna myśleć o różnych dodatkach do swojego smartfona – użytkowych i po prostu zdobniczych. Dlatego gadżety do telefonu stały się ostatnio dosyć rozległą gałęzią w handlu.,

Coś dla ochrony i do ozdoby

Jednym z pierwszych gadżetów, jaki kupuje się z myślą o użytkowaniu swojego telefonu jest etui lub futerał. Jest ich kilka rodzajów: silikonowe, chroniące tył i boki telefonu, typu „książka” – zamykane i takie, które chronią telefon, kiedy używa się go w nieco trudniejszych warunkach – najbardziej chroniące w przypadku upadku na ziemię.

Niektóre wzory są bardziej eleganckie, inne kierowane bywają do konkretnej grupy wiekowej: dla dzieci, młodzieży, czy osób już pracujących. Etui chroni i zdobi, jest więc gadżetem o więcej, niż jedna zaletach.

Powerbanki i ładowarki samochodowe

Telefony mają dzisiaj wprawdzie coraz pojemniejsze baterie, ale i w 100% naładowana solidna bateria może się poddać, jeśli ktoś sporo rozmawia, surfuje po necie, czy gra w gry. Jeśli jednak dzień nie dobiegł jeszcze do końca, a użytkownik telefonu jest poza domem, czy innym miejscem, gdzie mógłby telefon podładować, przyda mu się powerbank. Dzięki temu gadżetowi można zyskać dodatkowy czas poza domem. Powerbanki miewają różną pojemność – podobnie jak i baterie – i warto zwracać na to uwagę przy zakupie.

Gadżetem w nieco podobnym stylu jest też ładowarka samochodowa, która pozwala podładować telefon podczas jazdy.

Głośniki i słuchawki do telefonu

Jeśli ktoś używa dość często telefonu do słuchania muzyki, czy oglądania filmów, często myśli o głośniku Bluetooth lub słuchawkach – też już coraz częściej bezprzewodowych, który pomaga w uzyskaniu lepszego dźwięku. Same głośniczki tego typu mają różne wzory, kształty, wielkości i kolory, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na pewno jest to gadżet, który może zmieścić się łatwo w damskiej torebce, czy kieszonce plecaka. To dobry dodatek na wycieczki, czy po prostu wspólne słuchanie muzyki ze smartfona.

Łączność – kabelki i adaptery do telefonu

Kabelki USB przydają się dziś nie tylko doładowania telefonu, choć na pewno jest to jeden z podstawowych przypadków, kiedy używa się takich gadżetów. Przydają się one także do podłączenia telefonu do urządzenia drukującego zdjęcia, jeśli raptem Bluetooth nie działa zbyt rewelacyjnie. Nieco podobnym gadżetem są tzw. adaptery, które pozwalają łączyć telefon z urządzeniami używającymi zupełnie innych wejść, niż te w konkretnym modelu smartfona.

Stojaczki i uchwyty do telefonu

Przydają się dość często w samochodach, kiedy chce się mieć telefon pod ręką także podczas kierowania. Jednak tego typu gadżety do telefonu przydają się także w domu lub biurze, kiedy chce się mieć ład na biurku. Ładnie umieszczony pod ręką telefon od razu robi dobre wrażenie. Poza tym zawsze jest na miejscu i nawet wyciszony daje się zawsze łatwo znaleźć.

Karty pamięci

Każdy telefon na wbudowaną pamięć wewnętrzną. Im nowszy model, tym większe prawdopodobieństwo, że tej pamięci będzie dość sporo. Mimo to, telefony mają także miejsce na zewnętrzną kartę pamięci. To tutaj można kopiować najważniejsze pliki z pamięci telefonu. Jeżeli ten ostatni nagle odmówi posłuszeństwa, kartę pamięci  można przełożyć choćby do innego telefonu lub zwykłego czytnika kart i mieć dostęp do swoich najważniejszych plików. Karta pamięci to gadżet mały i lekki i można wziąć go ze sobą wszędzie.

Gdzie kupować gadżety do telefonów?

Gadżety do telefonu są dzisiaj coraz łatwiej i powszechniej dostępne – zarówno w sklepach z artykułami tylko do telefonów, jak i z gadżetami różnego typu. I chodzi zarówno o sklepy stacjonarne, jak i prowadzące sprzedaż także, czy głównie internetową. Co istotne, ceny wielu z tych gadżetów są bardzo przystępne, dzięki czemu pozwolić sobie mogą na nie nawet osoby z ograniczonym budżetem.

Oczywiście warto przemyśleć każdy zakup pod kątem jego parametrów, bo może mieć to wpływ na kompatybilność z konkretnym telefonem. Np. karty pamięci; konkretne telefony mogą współpracować jedynie z kartami o pewnej maksymalnej pojemności – przykładowo do 64 GB; jeżeli klient kupi kartę o pojemności większej ryzykuje, że telefon po prostu nie będzie chciał z nią współpracować.

Podobnie z etui – trzeba kupić takie dedykowane do swojego modelu telefonu. Warto więc mieć na uwadze to, jaki dokładnie telefon się posiada i jakie ma on preferencje do współpracy z niektórymi gadżetami.

Oceń produkt