kamery do domu

Kamery do domu

Oceń produkt
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

W czasach obecnych kamery do domu to też kamery montowane na elewacji, czyli skierowane na to, co dzieje się przed domem. Często te kamery są połączone z centralą i system ten aktywuje czujnik ruchu w domu lub przed nim. Jednym słowem bardzo często są to rozbudowane systemy, a centrala alarmu może znajdować się w miejscu ukrytym i na dokładkę nie być połączoną po kablu z głośnikiem emitującym sygnał dźwiękowy.

Takiego głośnika może nie być nawet w zestawie, czyli złodziej może nie być świadomym tego, że jest nagrywany, a system alarmowy wysłał powiadomienie na smartfon właściciela domu. Dlatego patrol policji może dopaść złodzieja tuż przy drzwiach wejściowych do danego domu i chyba z tej przyczyny taka spontaniczna kradzież bez rozpoznania często kończy się nieciekawie dla popełniającego dane przestępstwo.

Kamery domowe i monitorowanie zwierząt

Na chwilę obecną w sieci można kupić wiele gadżetów, które po części są kamerami do domu. Przydają się one ludziom, którzy wyjeżdżają na wakacje i zostawiają klucze do mieszkania lub do domu sąsiadowi, który ma karmić ich rybki lub jakiegoś nietypowego zwierzaka w terrarium. Te gadżety mogą nie ograniczać się tylko do kamery, czyli być jakimś mechanizmem połączonym z kamerą i z kartą SIM.

Czymś w tym stylu można sterować zdalnie i to nawet z poza granic kraju. Minusem tego typu gadżetów jest niestety ich cena i dlatego bardzo wiele osób ma tylko psa lub kota, a gdy wyjeżdżają, to dają kota odpowiedzialnemu sąsiadowi, po to by on zajmował się tym konkretnym zwierzęciem przez tydzień lub dwa. Pewna część ludzi za tego typu przysługę płaci sąsiadom, ale wielu raczej odwdzięcza się jakimś rodzajem przysługi.

Inny typ domowej kamery

Obecny świat to też rozwój WiFi, czyli internetu bezprzewodowego, dzięki tej sieci z roku na rok przybywa tych ciekawych gadżetów, czyli także tych kamer do domu, dzięki którym można monitorować to co dzieje się w domu, choćby wtedy gdy jesteśmy gdzieś na imprezie. Taki gadżet w formie kamery sam może powiadomić nas o tym, że coś złego dzieje się u nas w domu, ale można się też z nim połączyć w momencie dowolnym, po to by sprawdzić co dzieje się w domu.

Wiele znaczy też i to, że ceny tych gadżetów z roku na rok maleją, bo do sprzedaży trafiają nowe kamery, które rejestrują obraz w wyższej rozdzielczości. Te kamery mogą mieć też doskonalszy rodzaj matrycy cyfrowej, dzięki któremu widać co się dzieje, także wtedy gdy warunki oświetleniowe w domu są średnie.

Jakość wykonania kamery do domu

Nie ma czegoś takiego jak typowa kamera do domu, bo w czasach obecnych istnieje wiele producentów tego typu kamer. Zazwyczaj lepszy producent to też wyższa cena i podwyższona żywotność danej kamery, ale trafiają się też tanie kamery o ciekawych możliwościach, jeśli chodzi o rejestrowanie obrazu w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Jednym słowem te kamery to wiele wad i wiele zalet i nie zawsze opcją optymalną jest ta najdroższa kamera, bo ta droga kamera to też płacenie za logo danej firmy na obudowie, czyli płacenie za markę.

Nietypowe kamery do domu

Dziś kamera do domu może znajdować się w zegarze ściennym lub w innym przedmiocie, na który potencjalny złodziej raczej nie zwróci uwagi i to zwłaszcza wtedy gdy w domu nie jest zbyt jasno.

Jednym słowem w czasach obecnych złodziej musi najpierw poznać dany dom przed jego obrabowaniem, czyli przygotować się na te kamery i czujniki ruchu, bo te gadżety z roku na rok stają się coraz mniejszymi i co najistotniejsze łatwo je też zakamuflować na szafce z książkami, bo nie posiadają diody sygnalizującej to, że dana kamera jest włączona. Z przyczyn tych taki spontaniczny rabunek w domu raczej wychodzi z mody.