Prezent na 50 urodziny

Prezent na 50 urodziny

Oceń produkt

Nowy początek

Niektórzy twierdzą, że życie zaczyna się po trzydziestce, jednak wówczas większość jest uwikłana w pracę, opiekę nad małymi dziećmi, rozwój kariery…Człowiek bezustannie ,,pędzi”, stara się zrobić jak najwięcej, póki jest w pełni zdrowia oraz nie brakuje mu sił. Zdecydowanie więcej jest zwolenników teorii, iż początkiem tego, co najpiękniejsze jest pięćdziestątka. Pomimo pierwszych zmarszczek czy siwiejących włosów, ludzie zwykle mają już niemal wszystko, czego potrzebują do szczęścia: ustabilizowane życie zawodowe, drugą połówkę i jasno określone cele do zrealizowania. Potrafią celebrować chwile z rodziną oraz doceniać inne wartości, na które nie zwracali uwagi, gdy byli młodsi.

Wcale niełatwy wybór – prezenty

Prezent na 50 urodziny powinien być równie wyjątkowy jak okazja do świętowania, bowiem tak okrągłą rocznicę obchodzi się tylko raz w życiu. Człowiek jest już wyposażony w niemały bagaż doświadczeń, jednak czeka go jeszcze mnóstwo wspaniałych chwil, jeśli tylko nie ,,zamknie się” na otaczający go świat. Jubilat powinien mieć poczucie, że wiele przed nim, dlatego kłębek włóczki (w zestawie z drutami) czy bujany fotel nie są najlepszymi pomysłami dla kogoś w sile wieku. By wywołać uśmiech na twarzy obdarowanej osoby, warto postawić na coś oryginalnego i nietuzinkowego. 

Analiza – wybór prezentu

Szukając idealnego prezentu, powinniśmy ,,wziąć pod lupę” przede wszystkim charakter oraz pasje jubilata. Istnieją ludzie, którym radość sprawi elegancka ramka na zdjęcie czy wygodne kapcie, jednak o wiele lepiej, gdy podarunek choć w małym stopniu odzwierciedli charakter jubilata oraz to, jaką jest on osobą.

Jeśli solenizant całe życie spędził wśród kartek, poświęcił się biurowej pracy, a na dziale papierniczym w sklepie dostaje drgawek ze szczęścia, warto zainwestować w fotoksiążkę, którą można samodzielnie wypełnić pięknymi zdjęciami. Wystarczy nieco się zaangażować, odkurzyć stare albumy oraz przejrzeć dysk w komputerze, a z pewnością uda się znaleźć fotografie, przedstawiające istotne, warte zapamiętania momenty.

Na naukę nigdy nie jest za późno

Ludzie, twierdzący iż starsze pokolenie nie da rady ,,ogarnąć” nowoczesnej technologii, grubo mijają się z prawdą. Radio oraz telewizor są stosunkowo proste w obsłudze, ale nie muszą być one jedynym źródłem, z którego płynie muzyka. Najczęściej spotyka się uczniów, przemierzających świat z słuchawkami na (lub w) uszach, jednak żaden przepis prawny nie zabrania tego samego ludziom, którzy skończyli naście lat. Słuchawki bezprzewodowe sprawiają, że ulubione piosenki mogą towarzyszyć nam w dowolnym miejscu i czasie.

W przeciwieństwie do radia są poręczne (brak przeszkadzających, plączących się kabli), a zarazem lekkie, zatem transportowanie ich w torbie, walizce bądź plecaku nie stanowi najmniejszego problemu. Dodatkowy atut stanowi fakt, iż kolor czy design można wybrać samodzielnie w zależności od preferencji solenizanta, co czyni prezent spersonalizowanym. Samotne spacery czy praca w pojedynkę wydają się mniej straszne, gdy czas umila wybrany przez nas wykonawca.

Przyjemność przede wszystkim

Zarówno dzieci, młodzież jak i starcy najchętniej oddają się czynnościom, które pozwalają się zrelaksować oraz zapomnieć o problemach otaczającego świata. Niektórzy ludzie najlepiej odpoczywają w ruchu, dlatego leniwy wieczór z książką na kanapie brzmi dla nich jak kara za najgorsze grzechy. Większa część populacji mimo wszystko lubi (przynajmniej od czasu do czasu) spędzać biernie czas. Po relaksującej, aromatycznej kąpieli w otoczeniu świec, kuszącą wizją wydaje się oglądanie filmu, czytanie książki lub…masaż.

Nie każdy posiada drugą połówkę czy fundusze, pozwalające na zamówienie masażysty, jednak sami jesteśmy w stanie równie dobrze sprawić sobie przyjemność. Masażer do głowy na pierwszy rzut oka może wydawać się zbędnym gadżetem, jednak wbrew pozorom jest dobrym pomysłem na prezent. Pozwala przede wszystkim się zrelaksować, jednak posiada też szereg innych zastosowań. Nawet największe okazy zdrowia doświadczają niekiedy bólu głowy, któremu można z powodzeniem ulżyć bez użycia tabletek, wyłącznie dzięki odpowiedniemu masażowi, który możemy wykonać za pomocą wspomnianego przyrządu.

Sen jako najlepszy przyjaciel człowieka

Człowiek, który ma za sobą pięć dekad i doświadczył sporo stresu, rzadko jest spokojny do tego stopnia, by zasypiać od razu po położeniu się do łóżka. Często oprócz ogólnego podenerwowania, efektywny odpoczynek utrudnia nadmiar bodźców z zewnątrz. Nie każdy jest w stanie zasunąć rolety i się wyciszyć, jednak doskonałą pomocą w tej kwestii może okazać się opaska do spania. Osoba, ceniąca relaks oraz odpoczynek na wysokim poziomie z pewnością doceni tak mały, acz niezwykle praktyczny prezent.