Skating, slackline, hulajnogi wyczynowe

Oceń produkt
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W poszukiwaniu nowego hobby warto sięgnąć po coś oryginalnego. Przeglądając strony internetowe można trafić na wiele filmów, na których ktoś z łatwością robi akrobacje na deskorolce, rolkach lub hulajnodze. Wygląda to bardzo efektownie i dostarcza świetnej zabawy, równocześnie rozwijając naszą koordynację ruchową i równowagę.

Takie sporty są świetną alternatywą dla klasycznego wysiłku fizycznego – nie spocimy się przy nich tak jak na siłowni i na pewno będziemy bawić się lepiej niż wykonując monotonne ćwiczenia. Jeśli jesteś osobą, która nie boi się wyzwań oraz może poświęcić sporo czasu na pracę nad swoją techniką – to będzie dobry wybór dla Ciebie!

Hulajnogi wyczynowe

Hulajnogi zyskują coraz większą popularność – jeżdżą na nich zarówno dzieci jak i dorośli. W dużych miastach coraz częściej można skorzystać z hulajnogi elektrycznej, a hulajnoga do jazdy rekreacyjnej może skutecznie zastąpić rower miejski. Hulajnogi wyczynowe to odrębna kategoria hulajnóg, która powstała specjalnie z myślą o robieniu tricków i zabawie na skateparku.

Taka hulajnoga wyróżnia się mocną konstrukcją i wysoką jakością materiałów, z których została wykonana – wszystko po to, aby pojazd nie połamał się podczas lądowania. Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem hulajnogi do bardziej ekstremalnych zastosowań niż jazda po mieście, warto od razu zainwestować w hulajnogę wyczynową, aby nie wyrzucać pieniędzy na zwyczajną hulajnogę, która połamie się po paru podskokach.

Urban skating

Dla osób jeżdżących na deskorolce lub rolkach całe miasto to wielki plac zabaw. Urban skating polega na wykorzystywaniu elementów pejzażu miejskiego – takich jak barierki, słupki, schody – do wykonywania akrobacji. Oczywiście wszystkie miejskie tricki można wykonywać na skateparku, jednak jeśli w Twojej okolicy nie ma specjalnie przystosowanego miejsca do jazdy – nic straconego!

Deskorolki

Rodzajów deskorolek jest bardzo dużo i nie wszystkie nadają się do robienia akrobacji. Jeśli wolimy wykorzystywać deskorolkę jako środek transportu, warto zwrócić uwagę na longboardy oraz deskorolki elektryczne – te rodzaje lepiej sprawdzą się na drodze niż na skateparku. Jeśli interesuje nas głównie wykonywanie akrobacji wybierzmy klasyczną deskorolkę, najlepiej wyposażoną w twarde kółka o dużej przyczepności.

Rolki

Dobra wiadomość dla zwolenników rolek – na rolkach też można robić tricki! Istnieje specjalna grupa rolek, przeznaczona dla osób uwielbiających zabawę na skateparku i w terenie miejskim. Rolki do agresywnej jazdy mają specjalną płozę pod butem, która umożliwia grindowanie po murkach, bez ryzyka uszkodzenia kółek.

Kółka rolek do agresywnej jazdy są małe i twarde, co zapewnia dobrą przyczepność oraz niesamowitą zwrotność. Jeśli wolisz spokojną jazdę i nie zamierzasz używać swoich rolek do skakania, możesz zainwestować w zwyczajne rolki fitness. W takich rolkach skutecznie spalisz zbędne kilogramy, a jeśli zechcesz nauczyć się freestyle slalomu, klasyczne rolki na pewno Ci to umożliwią.

Slackline

Slackline to zyskująca popularność dyscyplina sportowa. Polega ona na chodzeniu po taśmie rozpiętej między dwoma punktami. Uprawiając ten sport rozwiniesz równowagę oraz świadomość własnego ciała. Taśmę najłatwiej rozpiąć między dwoma drzewami lub skałami, dzięki czemu uprawiając slackline można odprężyć się na łonie natury.

Jeśli boisz się wysokości – nie musisz się obawiać. Taśmę do slackline można rozwiesić już na wysokości kilkunastu centymetrów, upadek z takiej wysokości raczej nie skończy się poważną kontuzją.

Highline

Highline to odmiana slackline uprawiana na wysokościach rzędu kilkudziesięciu metrów. Ta dyscyplina sportu jest zarezerwowana dla osób obytych ze spacerami po taśmie. Osoby uprawiające tą odmianę najczęściej wykorzystują dodatkowo specjalny sprzęt asekuracyjny.

Trickline

Trickline to najpopularniejsza odmiana slackline, polegająca na wykonywaniu tricków na taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią. Jest to dosyć bezpieczna odmiana, ponieważ nie grozi nam upadek z dużej wysokości.

Akrobacje które można wykonywać są bardzo różnorodne – od prostych obrotów i przeskoków aż po podwójne salta. Jest to bardzo oryginalna dyscyplina sportu, która na pewno przyciągnie uwagę ludzi, nawet jeśli ćwiczymy tylko podstawowe sztuczki.

Skating – akcesoria

Uprawiając każdy sport większego ryzyka warto pamiętać o bezpieczeństwie. Dużo łatwiej o kontuzje, a nawet poważne obrażenia gdy skaczemy po murkach i rampach na skateparku, dlatego pamiętajmy o kasku i ochraniaczach. Dla osób zaawansowanych niezbędny jest kask i ochraniacze na nadgarstki, które są szczególnie narażone na urazy podczas upadku.

Przydadzą się również ochraniacze na kolana, nie tylko po to aby nie uszkodzić skóry, ale też aby chronić się przed urazami od upadków. Dla osób początkujących przyda się pełna ochrona – łącznie z ochraniaczami na łokcie. Pamiętajmy, że ochraniacze to nie tylko stylowe gadżety i warto je nosić nawet gdy jesteśmy pewni naszych umiejętności.