Bezprzewodowe słuchawki bluetooth SD MIC MP3 RADIO

Słuchawki bluetooth nauszne

Zyskujące na popularności słuchawki bluetooth, swoją wygodą użytkowania sprawiły, że ich przewodowi poprzednicy, odeszli w niepamięć. Sportowcy, będący w ciągłym ruchu, często uznawali ciągnące się kable słuchawek za uciążliwe. Potrzeba stałego trzymania telefonu blisko ciała i pilnowanie, by słuchawki nie wypadły z uszu, ograniczały swobodę ruchów.

Korzystając z modeli bezprzewodowych, nie mamy potrzeby, by trzymać telefon w kieszeni lub w ręku. Również kierowcy będący w trasie, w przypadku niespodziewanego połączenia, musieli zatrzymać się i podłączyć do telefonu słuchawki lub korzystać ze specjalnego urządzenia głośnomówiącego. Możliwość połączenia się ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi, niezależnie od rodzaju wbudowanego gniazda, otworzyło możliwość zdalnego słuchania muzyki.

Wywiady, debaty czy podcasty, mogą nam w tej chwili towarzyszyć nawet przy sprzątaniu w łazience, podczas gdy komputer został w pokoju. Zasięg takich słuchawek zazwyczaj wynosi od 10 do kilkunastu metrów, co daje nam możliwość robienia wielu rzeczy jednocześnie. Wbudowany mikrofon to duże udogodnienie. Śmiało możemy prowadzić rozmowę, wykonując domowe czynności.

Co musisz wiedzieć o słuchawkach nausznych?

Najważniejsze parametry, którym powinniśmy się przyjrzeć przed kupnem, to możliwa do osiągnięcia głośność oraz procent ryzyka zniekształceń harmonicznych. Poziom natężenia dźwięku (SPL) określony jest w decybelach. Im większa wartość podana przez producenta, tym większe możliwości danego urządzenia. Drugą, ważną dla dźwięku sprawą, jest współczynnik THD.

Wskazuje on, jak dużych zniekształceń dźwięku, możemy się spodziewać. Zazwyczaj wartość THD mieści się w granicach 1%. Kolejną, ważną sprawą w tego typu słuchawkach, jest pojemność akumulatora. Jeśli ktoś używa słuchawek codziennie lub dużo podróżuje, konieczność częstego ładowania może być kłopotliwa. Dobrze jest nosić ze sobą powerbank lub zwykłą ładowarkę. Na szczęście, pojawiające się na rynku, nowsze modele, oferują możliwość coraz dłuższej pracy (nawet do 24h).

Większe słuchawki – niekoniecznie lepsze

Czymś, na co z początku może nie zwrócimy uwagi, jest waga słuchawek. Dla osób użytkujących je sporadycznie, ciężar nie powinien być problemem. Jednak przy codziennym, wielogodzinnym użyciu, każdy dodatkowy gram będzie odczuwalny. Cena słuchawek, dla większości osób, jest znaczącym kryterium wyboru.

Miłośnicy muzyki, zazwyczaj są dość wymagający jeśli chodzi o jakość dźwięku. Jednak w przypadku osób wykorzystujących sprzęt do słuchania podcastów czy audiobooków, śmiało można sięgnąć po tańszy model. Dostępny jest tak szeroki wybór, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Łatwość obsługi słuchawek

Dla przykładu, model (https://topgadget.pl/produkt/sluchawki-nauszne-bezprzewodowe-bluetooth-mikrofon/) jest wyposażony w system zdalnego sterowania audio. Posiada funkcję odtwarzania, zatrzymywania, przełączania i przewijania muzyki. Regulacja głośności odbywa się za pomocą przycisków + i – bez konieczności dotykania telefonu.

Wbudowany mikrofon pozwala na swobodne prowadzenie rozmów. Tak intuicyjna obsługa, bardzo przyspiesza każdą czynność. Nauszne słuchawki bluetooth, są jedną z najwygodniejszych, dostępnych opcji. Długotrwałe użytkowanie nie powoduje dyskomfortu w małżowinie usznej.

Alternatywa – słuchawki douszne

Osobom, które przez wiele lat używały słuchawek dousznych, przewodowych i nie wyobrażają sobie korzystania ze sprzętu o dużym gabarycie, bardziej mogą przypaść do gustu douszne słuchawki bluetooth. Każdy, dla kogo słuchanie muzyki rozpoczyna się od rozplątania kabli, bardzo szybko doceni ich brak. Słuchawki douszne są dużo lżejsze i dyskretniejsze.

Nieunikniony postęp

Coraz więcej firm, zaczyna produkować telefony i inne urządzenia mobilne, bez słynnego portu jack 3,5 mm. Trzeba zacząć brać to pod uwagę, gdyż może się okazać, że jedynym sposobem na połączenie słuchawek z nowo kupionym sprzętem, będzie bluetooth – tak jak w przypadku iphona 7. Zresztą co tu dużo mówić, wygoda grania na komputerze i oglądania filmów bez konieczności siedzenia na długość kabla, jest nieoceniona.

Oceń produkt