Elastyczny statyw na telefon uchwyt do selfie

Statyw do telefonu – gadżety do telefonu

Oceń produkt

Smartfon pozwala szybko, spontanicznie robić zdjęcia, przetwarzać je i wysyłać do sieci. Producenci wykorzystują coraz mocniejsze aparaty w tych kompaktowych urządzeniach, za pomocą których można robić zaskakująco dobre zdjęcia. Jednak robienie zdjęć z ręki nie zawsze jest wygodne. Statywy są pomocne. Chociaż wybór statywów do aparatów cyfrowych jest ogromny, wybór tego typu akcesoriów do smartfonów jest znacznie mniejszy, ale nadal jest duży wybór. Jak wybrać odpowiedni dla siebie statyw do smartfona i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Statyw do selfie

Aby robić wygodniejsze zdjęcia za pomocą smartfona, można kupić przenośny mini statyw. Dzięki temu nie musisz ręcznie robić zdjęcia, co znacznie poprawi jakość pamiątek z wakacji – będziesz mógł pokryć większy obszar krajobrazu, lepiej pokazać, co masz za sobą, i wykonać lepszą robotę. W naszym asortymencie znajdziesz mały, zgrabny statyw do telefonu, który umożliwi Ci dzielenie się zdjęciami z podróży, a dodatkowo bez problemu możesz zabrać go w dowolne miejsce na świecie!

Najważniejsze cechy statywu do smartfona

Stabilność – to podstawowa i najważniejsza kwestia. Statyw na telefon musi zapewniać bezpieczne i niezawodne wsparcie. Statywy do telefonu powinny mieć regulowane nóżki, aby zrównoważyć wszelkie krzywizny na powierzchni. Niektóre modele mogą mieć specjalną półkę z tkaniny na spodzie nóg, która może być obciążona małym przedmiotem (np. kamieniem), dzięki czemu cała konstrukcja zachowuje maksymalną stabilność przy wietrznej pogodzie.

Wysoka jakość wykonania – statyw powinien być poręczny, ale nie może być zbyt lekki i wykonany ze złego plastiku. Powinien mieć regulowane nogi i górną podporę, aby można było obracać ekran telefonu i przenosić go w różnych pozycjach.

Rozmiar – Mini statyw to dobry wybór do codziennego użytku, ale na dłuższe wycieczki możesz wybrać modele kompaktowe i nieco większe. Ważne jest, aby statyw był złożony do poręcznego rozmiaru, który idealnie pasuje do plecaka lub torebki.

Kij do selfie

Statyw na smartfony to nie tylko najpopularniejszy statyw. Coraz popularniejsze stają się także ręczne stojaki na telefon o nazwie „selfie stick”. Popularność zdjęć selfie (tj. Zdjęć domowych) nie zmalała, przeciwnie, wszyscy lubią robić zdjęcia, ale niestety nie zawsze są bardzo dobre. Może być wiele przyczyn, ale jednym z głównych powodów jest to, że trudno jest je „dobrze ustawić” i dobrze uchwycić odległość.

Nie tylko selfie


Początkowo selfie były używane wyłącznie do robienia zdjęć twarzy, ale w miarę upływu czasu coraz więcej osób zaczęło robić nie tylko zdjęcia portretowe, ale także zdjęcia widoków. Obecnie selfie są najpopularniejszymi formami zdjęć, a aby móc robić lepsze zdjęcia, które staną się interesującymi pamiątkami, nie tylko skupiając się na twarzy, ludzie coraz chętniej sięgają po kij do selfie – jest to wygodny statyw, który pozwala na uchwycenie większej liczby osób lub krajobrazu za sobą.

Co powinieneś wiedzieć o tych typach statywów? 

Ręczny statyw na smartfona jest czasem nazywany kijem do selfie, a w rzeczywistości może być również używany do robienia zdjęć w trudno dostępnych miejscach. Jest długi i cienki, dzięki czemu można go umieścić w szczelinie lub wyciągnąć z poręczy tarasu. Uchwyt do selfie może być dedykowany do określonych modeli telefonów komórkowych lub uniwersalnych telefonów komórkowych. Zawsze zwracaj uwagę na wykonane z niego materiały najwyższej jakości. Stojak powinien być również kompaktowy i składany do niewielkich rozmiarów. Warto wybrać model dojrzałego producenta z wytrzymałym stojakiem na telefon. 

Telefon umieszczony na statywie może być obsługiwany za pomocą pilota lub poprzez technologię Bluetooth. Są to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązania, dzięki którym robienie selfie staje się przyjemnością i świetną zabawą. Fotografowanie za pomocą kija do selfie jest niezwykle proste. Obsługa takiego urządzenia nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Jest to wygodny sposób robienia zdjęć w porównaniu do fotografowania z ręki.